אשכרה עולם קטן

ליפנים, שיהיו בריאים, יש המון כינויי כבוד; לדוגמה:

Kakka means "Your Excellency" and is used for heads of state, ministers including the Prime Minister of Japan, ambassadors and other high-rank officials such as the Secretary-General of the United Nations.

ממש כמו בעברית, לא?

היפנים המטורפים האלה II

[gv data="f0eqo6jU9gc"][/gv]

זה מזכיר לי שכשהייתי ביפן, יצא לי לבקר בשירותים במרכז קניות, ולהפתעתי גיליתי שהאסלה המשוכללת כללה, בין השאר, גם כפתור שנועד להשמעת קול של מים זורמים. מהתא שלידי שמעתי פתאום פלוץ, ומיד לאחר מכן את מקהלת צלילי הים. הנופחת יצאה מהתא שלה בדיוק כשאני יצאתי, ואני זוכרת שהיה לי מוזר לחשוב שהיפנית הקטנה והחמודה הזו גם מפליצה לפעמים.

זהירות, ספוילר!

כשעוד חשבתי שאולי ארצה ילדים, הבנתי שאני מסוגלת לגדל רק בת. לכן טענתי שאם אלד בטעות בן, אטביע אותו בדלי, כפי שהיה נהוג להמית גורי חתולים לא רצויים.

בביקורי ביפן נוכחתי לדעת עד כמה מתוקים המלאכים מלוכסני העיניים הקטנים, וכמעט שחטפתי תינוק אחד במזוודה כדי לקחת אותו הביתה. ברם, היפנים הבוגרים כעורים במקצת, ולכן שוב גמלה בי ההחלטה שכשהעולל יגדל, אכניס אותו לדלי כנזכר לעיל.

מעניין אם זה קשור לעובדה שניסיתי להטביע את אחותי באמבטיה כשהיינו קטנות.

היופי בעיני המתבונן

צפיתי עכשיו בסרט תיעודי מרתק על נשים אסייתיות-אמריקאיות שעושות ניתוח פלסטי בעפעפיים, כדי ליצור קפל בעפעף וכך להיראות אירופאיות יותר. מעניין – אם היתה לי אפשרות, הייתי עושה בדיוק את הניתוח ההפוך. היופי האסייתי הוא המדהים ביותר בעיניי. כשהייתי ביפן, ראיתי נשים יפהפיות (הגברים קצת פחות נאים, למרבה הצער), עם פני פורצלן של ממש.

הלוואי והייתי יפנית קטנה, עם שיער שחור ומבריק ונעלי פלטפורמה ורודות.