דודה רעה?

האחיין שלי שונא אותי. בכל פעם שהוא רואה אותי ב-Skype, הוא צורח. בימים האחרונים הוא מצא טריק חדש: כל אימת שהדודה שלו מופיעה על-גבי המסך, הוא נושך לאמא שלו את הידיים.

תמיד אמרתי שהילד גאון. 🙁

כי אין בזה שום דבר

וידוי מביך: פעם הלכתי להומיאופת. סבתא שלי (ז"ל) נשבעה שהתרופה שקיבלה נגד אחת ממחלותיה עזרה, ולכן הסכמתי להיבדק ואף לקחת את התרופה שהומלצה לי על-ידי המומחה. למי שתוהה – התרופה לא עזרה. לאלרגיות ולסינוסיטיס שלום.

מאז למדתי שהומיאופתיה אינה מהווה תחליף לרפואה קונבנציונלית, או לרפואה מכל סוג שהוא. ה"תרופות" ההומיאופתיות כוללות למעשה רק מרכיב אחד – מים. למרות זאת, ההומיאופתיה עדיין נחשבת לענף מקובל של הרפואה המשלימה, וההומיאופתים עדיין גובים כסף עבור ה"תרופות" שהם נותנים למטופליהם.

לכן אני מאוד שמחה ששמעתי על קמפיין 10:23, שמאורגן על-ידי שפינוזה, קהילת הספקנים בישראל. מדובר בקמפיין בינלאומי שבא להוכיח אחת ולתמיד שהומיאופתיה היא שטות אחת גדולה. במסגרת הקמפיין יתקיים אירוע שבו ייטלו המשתתפים "מנת יתר" של "תרופה" הומיאופתית, כדי להוכיח שאין לה שום השפעה רפואית.

גם לכם בא להשתתף? הנה הפרטים (יש גם אירוע בפייסבוק):

איפה: כיכר דיזנגוף, תל אביב
מתי: יום ו', 4.2.2011, בשעה 10:23 (התכנסות החל מהשעה 10:00)
כמה: כמה שיותר
למה: כי זה חשוב

בואו בהמוניכם!

פסיכוזת יום א'

בשבועות האחרונים לא קיבלתי את גליון TimeOut, ולכן נאלצתי לפנות מספר פעמים לשירות הלקוחות שלהם (כן, כן, אני יודעת שהבטחתי לעצמי לבטל את המנוי, אבל הם לא נותנים לי. בחיי!).

בשבוע שעבר הובטח לי שהבעיה נפתרה, ואכן הגיליון  הנכסף (hardly) חיכה לי בתיבת הדואר. אך השבוע חזר המחלק האלמוני לסורו, ותיבתי נותרה ריקה ומיותמת. התקשרתי למוקד שירות הלקוחות ביום שישי בצהריים והשארתי הודעה מאוכזבת.

והנה, היום יום ראשון אחרי הצהריים, אך עדיין לא חזרו אליי. עכשיו כבר באמת התעצבנתי, והשארתי הודעה נזעמת, שבה ציינתי שאני לא מבינה מדוע בשעה 16:40 איש אינו עונה לטלפון, למרות ששעות הפעילות הן עד 17:00.

התיישבתי מול הטלוויזיה כדי להירגע, ולחרדתי קלטתי פתאום שהשבוע החדש עדיין לא התחיל. היום יום שבת. ככה זה כשמובטלים – כל הימים נראים אותו דבר.

יצאתי בלונדינית.

לזה אני קוראת נופש!

ראיתי עכשיו בחדשות שחברת "דיסני" השיקה ספינת שעשועים מיוחדת לילדים שמציעה שלל אטרקציות, כגון מגלשות מים, משחקים ועוד ועוד.

אם רק אפשר היה לדאוג לכך שהספינה לא תחזיר את הילדים לארץ, היא היתה ההמצאה המושלמת.

תנועה מוגבלת

ימינה, שמאלה, כואב לי נורא,
וגם בכל הכיוונים.
נתפס הצוואר באיזו צורה
גם בחוץ וגם בפנים.

חשיפה מוגזמת

מישהי מחברותיי בפייסבוק לא מפסיקה לשתף תמונות מירח הדבש שלה בחו"ל, בזמן אמת: הנה בני הזוג מחייכים על רקע אתר תיירותי ידוע, הנה ארוחה רומנטית בבית קפה, הנה חלון ראווה של חנות. קליק אחד ב-iPhone, וכל העולם יכול להרגיש כאילו הוא שם, בין אם הוא רוצה ובין אם לאו.

אלוהים אדירים, שום דבר כבר לא יכול להישאר במישור הפרטי?

PC שמיסי

בהיתי עכשיו בחדשות ערוץ E כאשר לפתע תפסה את תשומת לבי ידיעה מתמיהה במיוחד.

אז זהו, שלא באמת מעניין אותי שניקול קידמן הפלסטית הביאה תינוקת לעולם באמצעות אם פונדקאית, אבל כן מעניין אותי – אפילו מאוד – מי המוח מאחורי המונח gestational carrier לתיאור אישה הנושאת ברחמה ילד של אישה אחרת.

אני מתארת לעצמי שהבחירה הלשונית בטון עסקי ומרוחק מכוונת מאוד, בייחוד במקרים כמו של קידמן, שוודאי לא רצתה להרוס את גזרתה השדופה, ולכן בחרה בהריון צד שלישי. אבל כדאי לא לשכוח את רוב האנשים שנאלצים לבחור בפתרון כזה: נשים שלא מצליחות להביא ילדים לעולם או זוג גברים שרוצה ילדים. וכמובן שמאחורי המונח עומדת אישה שהסכימה לעבור הריון שלם (עם כל תופעות הלוואי שלו) עבור אנשים אחרים.

בתור מישהי שהציעה פעם לחברה עם בעיות פוריות להיות אם פונדקאית עבורה (ללא תשלום), קשה לי להבין איך מעשה אצילי כזה קיבל תווית שמתאימה יותר לשליח של UPS. בושה וחרפה.

קוראים לי זרש ואני ג'אנקית

ואחרי שהתחמקתי מבילוי בפיצריה גורמה בתואנה שלא בא לי פיצה, הזמנתי עכשיו שתי פיצות משפחתיות מדומינו'ס.

בושה ונכלמת (אבל סופרת את השניות עד שהפיצה תגיע).

רשמים מטקס גלובוס הזהב 2010

  1. למרות שהייתי מאוהבת עד טירוף בוורן ביטי בשנות נעוריי, אם הייתי צריכה לבחור (כמו אנט בנינג) בין נשיקה איתו לבין נשיקה עם ג'וליאן מור, הג'ינג'ית היתה לוקחת בגדול.
  2. מתאים לנטלי פורטמן להיות בהריון (אין כמו קימורים).
  3. חבל שברטרוספקטיבה שנערכה לרוברט דה נירו לא הראו את אחד הסרטים הכי קטנים והכי יפים שלו, להתאהב, שבו הוא מככב לצד מריל סטריפ, כאשר שניהם מגלמים דמויות מהחיים, בלי מניירות ובלי מבטאים מיותרים.
  4. כמעט הקאתי כשהפרס על הסדרה הטובה ביותר הוענק ל-Glee, שכן העונה השנייה של הסדרה נראית כמו תעמולה נוצרית לבני נוער.
  5. קולין פירת' איבד את טיפת הסקס אפיל שהיתה לו, והוא נראה היום כמו כל סבון אנגלי טיפוסי.
  6. קווין ספייסי הוא עדיין הגבר הכי סקסי בעולם.